HABERLER

TÜROB 2018 yılı maratonuna Utrecht'te başlıyor...

TÜROB 2018 yılı maratonuna Utrecht'te başlıyor...

Türkiye Otelciler Birliği (TUROB), 2018 yılı tanıtım ve pazarlama çalışmalarına Hollanda’nın Utrecht şehrinde düzenlenecek “Vakantiebeurs Turizm Fuarı” ile başlıyor.

09-14 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek fuara, TÜROB, 8. salonda yer alan Türkiye standı içerisinde A040 numaralı stand ile katılım sağlayacak. TÜROB standında, ülkemizin tanıtımına yönelik çeşitli tanıtım ve promosyon malzemelerinin dağıtımının yanında sektör profesyonelleri ile ikili görüşmeler yapılması planlanmaktadır.

TÜROB Başkanı Timur Bayındır fuara ve pazara ilişkin kısa bir değerlendirme yaptı. Özellikle fuarın Benelüx ülkeleri açısından taşıdığı öneme ve tüketici fuarı olma özelliği dikkate alınarak yoğun ziyaretçi sayısına vurgu yapan Başkan Bayındır; “Özellikle son iki yıldır Avrupa kaynak pazarlarında önemli bir gerileme yaşadık. Bu dönemde, hızlı dönüş alınabilecek, Ortadoğu, İran, Balkanlar gibi destinasyonlardaki faaliyetlerimizi arttırdık. Ancak, Avrupa’nın Türkiye turizmi için en önemli pazar olduğu gerçeğini unutamayız. Dönemsel bir sıkıntı yaşansa da orta ve uzun vadede Avrupa her zaman öne çıkan bir pazar olacaktır. Hollanda’dan gelen turist sayısı, 2003 yılından beri ilk kez 2016 yılında 1 milyonun altına düşerek, 906.000 olarak gerçekleşmiştir. Bu pazardaki varlığımızın uzun bir dönemi kapsadığını ve ağırlığımızı gösterse de, bir taraftan da bize önemli bir mesaj vermektedir. Dolayısıyla, sektör olarak umutsuzluğa kapılıp, ana pazarlarımızı ihmal etmemeliyiz. Yenilikçi stratejiler ve turizm diplomasisini kuvvetli tutarak, pazarı geri kazanacağımıza inanmaktayım. Fuarın ülkemize hayırlı olması temennisiyle katılan tüm meslektaşlarıma başarılar dilerim” dedi.

Fuarın resmi web adresi:
https://www.vakantiebeurs.nl/en/Exposant.aspx