ÜYELERİMİZ
Fotoğraf Galerisi
HOTEL RAVANDA
Adres
İNÖNÜ CD. NO:178 ŞAHİNBEY GAZİANTEP
Bölge
Güneydoğu Anadolu
Şehir
Gaziantep
İlçe/Semt
Merkez
Telefon
+90 342 230 57 57
Fax
+90 342 230 67 67
Genel Özellikler

Ravanda Hotel, Hürriyet caddesi ile İnönü caddesinin kesiştiği ana meydan üzerindedir. Kısaca Eski Gaziantep’in tam kalbindedir, merkezdedir. Ravanda hotel 86 adet odaya sahip olup , odalarımızın çoğu, 40 metrekarenin üzerindedir. Bu özelliğimiz ile şehrimizde lider konumumuz vardır.Bir katımız tamamen sigara içilmez kat olarak kullanılmaktadır. Sanayi toplumunun otelinden çok, bilgi toplumunun oteli olma yolunda çaba sarfetmekteyiz. Ayrıca Business ve ailelerin kalabileceği bir otel sıfatlarımızı devam ettirmeye çalışmaktayız. Ravanda hotel toplam 12 kattan oluşmaktadır. En üst kat "T" katı Cam restaurant adını verdiğimiz öğle ve akşam yemeklerine ayırdığımız panoramik bir yerimizdir. Tüm Gaziantep’i 360 derece görebilmeniz mümkün. Özellikle akşam tarihi eserlerin ışıkları sizi otantik bir atmosferin içine katacaktır. 300 kişilik bu alacart yemek salonumuzda Gaziantep mutfağına özgün yemekler ile nefis yöresel kebaplarda sunulmaktadır. Aşağıya doğru 7 kat siz konuklarımıza ayrılmış, oda katlarından oluşmaktadır. Daha sonra ‘’ R ‘’ katında yine 200 kişilik bir kahvaltı salonu bulunmaktadır. Siz misafirlerimize yöremiz ve Ravanda hotel misafirperverliğinin bir göstergesi olarak sunulan açık büfe kahvaltı, çeşitleri ve ürün kalitesi ile hizmette vardığımız noktayı göstermektedir.

Yine bu katta 2 adet toplantı salonu bulunmaktadır. Medusa toplantı salonu 20 kişilik, Zeugma toplantı salonu ise 100 kişiliktir. "R" katının hemen altında muhteşem lobby ‘miz bulunmaktadır. Burada eş ve dostlarınızla oturup piyano dinleyebilir, sohbet edebilir dilerseniz televizyon seyredebilirsiniz. Yemekten önce yiyebileceğiniz soğuk sandviç ve
pasta ile dondurma çeşitlerimizi tadabilir keyifli anlar geçirebileceğiniz bir mekan olarak hizmetinize sunulmuştur. "– 1" katında 80 araçlık Kapalı oto parkımız bulunmaktadır.
"– 2" katımızda ise Sauna ile kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır.

Ravanda Hotel 1 Nisan 2014 tarihinde baştan aşağıya yenilenerek, üst düzey konfor, ileri teknoloji, üstün hizmet anlayışı ile yenilenen personel kadrosu ve kurumsal kimliği ile
misafirlerimizin hizmetindedir.

KONUM

Tarihi ipek yolu üzerinde bulunan, kervanların doğu’dan Batı’ya, baharatları, ipekler ve daha nicesini taşıdığı, tarihsel bir konumu bulunan, Gaziantep'imizin tam merkezinde bulunan RAVANDA HOTEL sizin için en iyi seçimdir. Yoğun iş gezilerinde bulunan ve özellikle gezi amaçlı seyahat eden konuklarımız için otelimiz konumu çok uygundur. Gerek aracınızı kapalı oto parkımıza bırakarak gerekse otobüsünüzü yanımızda bulunan açık oto parka park ederek , Gaziantep’i yürüyerek yaşayabilir, her tarafa özellikle eski eserlere ve tarihi hanlara çok yakın mesafede oluşu ile tercih edilen bir otel olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Otelimizin hemen yanından gerek otogar’a gerekse havalimanına ulaşım araçları sürekli geçmektedir.