ÜYELERİMİZ
Fotoğraf Galerisi
SWISSOTEL-THE BOSPHORUS
Adres
Bayıldım cad. no.2 Beşiktaş İst.
Bölge
İst - Avrupa Yakası
Şehir
İstanbul
İlçe/Semt
Beşiktaş
Telefon
90 212 326 11 00
Fax
90 212 326 11 22
Genel Özellikler

Leading Hotels of The World üyesi olan Swissôtel The Bosphorus Istanbul, Istanbulluların buluşma noktasıdır. Dünyanın önde gelen oteller zincirinin bir üyesi olan Swissôtel, İstanbul'un en seçkin 5 yıldızlı otellerinden biridir. Avrupa yakasında, şehrin merkezinde konumlanmış olup işyerlerine yakın bir noktada ferah bir yaşam alanı sunmaktadır. Bir zamanlar Osmanlı sultanlarına ev sahipliği yapmış Dolmabahçe Sarayı bahçesinin üzerinde, ağaçlık bir tepenin üzerine kurulu otel; Boğaz, Asya yakası ve eski İstanbul'un panoramik ve eşsiz bir manzarasına sahiptir. Günümüzde ise kalite mirasını, sahip olduğu üstün hizmet anlayışı ile sürdürmektedir. Seçkin bir alışveriş bölgesi olan Nişantaşı’na sadece 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde, şehrin turistik merkezlerine yakın ve Uluslararası Atatürk Havaalanı’ndan da 30 dakika uzaklıktadır.

Swissôtel The Bosphorus, Istanbul modern konuklarına geniş yelpazede konaklama imkanı sunmaktadır. 560 misafir odası ve suitleri ile standart bir odanın konforundan Kral Dairesi ihtişamına kadar geniş yelpazede lüks konaklama imkanı sağlamaktadır. Swiss Bussiness Advantage odalar en üst düzey teknoloji ve altyapı imkanıyla günümüzün iş amaçlı seyahat edenlerine dizayn ve konfor sağlamaktadır. Swiss Executive odalarda konaklayan misafirlerimiz ise ayrıcalıklı servis ve Executive Lounge'ta zenginleştirilmiş kahvaltı imkanlarından yararlanabilmektedirler. Swissôtel Living ise ailelere veya seyahat eden iş adamlarına uzun veya kısa dönem konaklamalarda studio süitlerden üç odalı süitlere kadar toplam 63 süit odayla hizmet vermektedir. Swissôtel Living süitleri dünya çapında delüks konaklama imkanlarıyla yenilikçi tasarımlı çağdaş iç mekanları buluşturuyor.

Farklı restoran ve bar alternatifleriyle misafirlerimize uluslararası mutfaklardan seçenekler sunulmaktadır. Otelimizde konaklayan misafirlerimiz Lobby Lounge’da sabah kahvaltısı, ogle yemeği ve akşam yemeği hizmetleridnen yararlanabilmektedirler. Ayrıca otelin girişinde yer alan Swiss Gourmet' de ise ev yapımı çikolatalar, reçeller, pasta ve kekler bulunmaktadır.
 

Yenilenmiş ve geliştirilmiş 28 üstün donanımlı toplantı odası ve balo salonu ile Swissôtel The Bosphorus, Istanbul, en seçkin ziyafetlere, toplantı ve konferanslara cevap verebilen 1600 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Uzman şefler tarafından hazırlanmış büyük ziyafetler ve otel dışı catering hizmeti, geniş yelpazede yemek seçenekleri sunmaktadır.

Pürovel Spa & Sport, Alplerden ilham alan sağlıklı yaşam çözümleriyle şehrin ortasında benzersiz bir spor ve spa deneyimi sunuyor… Pürovel, sağlıklı yaşamı destekleyen modern bir ortamda, özel spa bakımları ve spor programlarıyla, fiziksel; ruhsal iyi hissedişi ve zenginleştirmeyi hedefliyor. Pürovel Spa & Sport, Alplerin doğal unsurlarını, tazeleyici atmosferini yaratıyor. Pürovel, felsefesindeki ‘well being’ kavramı yanısıra taş, ağaç, su ve flora gibi doğal olana bağlılığıyla, İsviçre Alpleri’nin saf doğasını, canlandırıcı havasını hatırlatıyor. Pürovel’de spa bakımları ve spor programları, bedeninize ve ruhunuza dört mevsimle ahenk içinde hayat ve güç vermek için tasarlanıyor.

Swissôtel The Bosphorus, Istanbul olarak, uluslararası standartlarda en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen otelimiz, bu amacını devam ettirmek ve misafirlerine vaat ettiği deneyimi daha ileri bir noktaya taşımak üzere bir yenilenme sürecinden geçmektedir. Yenilenme çalışması kapsamında ana restoranımız Café Swiss 1 Ağustos 2014 tarihinden itibaren kapılarını bir süre için kapatacaktır. Açık büfe kahvaltı servisimiz Lobby Lounge'da sunulacaktır. Executive ve Süit odalarda konaklayan misafirlerimiz, kahvaltılarını Executive Lounge'da almaya devam edecektir. Yenilenme süreci boyunca olası görsel ve ses rahatsızlığını önlemek amacıyla, Lobby Lounge'ın panoramik manzarası da kapalı olacaktır.